2. ABA Liga: KRKA prek Vršca na vrh

-
0 94

Košarkarji Krke so odigrali prvo od treh tekem, ki jih bodo odigrali v petih dneh, v različnih tekmovanjih. Že danes so gostili moštvo Vršca, s katerim so pred tekmo krkaši imeli povsem enak izkupiček v 2. ABA ligi, in sicer osem zmag in štiri poraze. Zdaj je ta spremenjen, saj je Krka slavila s 83:76. Krka je vsaj za nekaj ur zavihtela na vrh lestvice.

Tudi tretjo četrtino so dobili krkaši. Izid je bil 61:57. Po prvem polčasu je vodila Krka s 37:35. Prvo četrtino je dobila Krka, ki je povedla šele v zadnji minuti. Izid je bil 20:19.

Simon Petrov, trener Krke: »Vršac je zelo specifično moštvo. Igrajo zelo agresivno, z ogromno energije, še posebej dobri so pri skokih v napadu. Mi jih bomo tako igro skušali v čim večji meri onemogočiti, dali bomo vse od sebe in videli bomo, kako nam bo uspelo.«

Tim Osolnik, igralec Krke: »Pričakujem dobro tekmo. S prve tekme smo jim ostali dolžni, še posebej pri skoku. Imeli so veliko več skokov kot mi in temu primeren je bil izid prve tekme. Sedaj moramo ta skok popraviti in jim vsiliti svojo igro, ki jo igramo v zadnjem času.«

(foto: KK Krka/Drago Perko)