2. ABA LIGA: Krka zdrobila ‘kristale’ z 81: 73

-
1 87

Košarkarji Krke so se v 15. krogu 2. ABA lige doma pomerili z Rogaško. Če je bil začetek Krke bolj bled, pa so se v nadaljevanju košarkarji Krke prebudili in na koncu slavili z 81:73.

Po tretji četrtini je  Krka vodila z 61:56. Ob polčasu je vodila Rogaška z 42:36. Tudi prvo četrtino je dobila Rogaška s 24:19.

S podprvaki Slovenije so letos odigrali že tri tekme, Krkaši pa vodijo z 2-1 v zmagah. Tekma je zelo pomembna, saj Rogaška na lestvici zaostaja le za zmago za našim moštvom. Tekma se je v dvorani Leona Štuklja začela ob 18. uri.

Simon Petrov, trener Krke: »Vsaka tekma v tem času je za nas naporna, a hkrati tudi zelo pomembna. Imamo dan več za pripravo na tekmo kot v preteklih tednih. Kot vedno je pot do zmage samo popolna zbranost in najmanjše možno število napak v igri, tako v obrambi kot v napadu.«

(foto: twitter ABA LIGA)