EP ODBOJKA: Slovenija klonila proti Rusom

-
0 91

Po uvodni zmagi slovenskih odbojkarjev nad Španijo na evropskem prvenstvu v odbojki na Poljskem so se slovenski odbojkarji pomerili z reprezentanco Rusije, ki velja za enega izmed favoritov na letošnjem Euro Volleyju. Čeprav so Slovenci tako v prvem kot tudi drugem nizu imeli zaključni žogi jim ni uspelo osvojiti nizov. V tretjem nizu so imeli več pobude Rusi, a so jih Slovenci ujeli pri 20:20. Vseeno so imeli Rusi več motivacije za zmago in tretji niz dobili s 25:22 ter slavili s 3:0.

Prvi niz v Krakovu so po izredno izenačeni igri dobili Rusi. Izid prvega niza je bil 27:25, čeprav so Slovenci prvi imeli priložnost zaključiti niz v svojo korist. Enako se je zgodilo v drugem nizu, ki so ga dobili Rusi s 30:28.