EP: Hrvaška za bron odpravila Norveško

-
0 15

Končuje se evropsko prvenstvo v rokometu. Na Poljskem je tako le še tekma za zlato, naslov evropskega prvaka. Ob 17.30 se bosta pomerila Španija in Nemčija.

Za bron sta se pomerila Hrvaška in Norveško, ki pa ga je osvojila Hrvaška s 31:24. V vratih naših južnih sosedov je blestel Stevanović.

Prvi polčas se je začel izredno izenačeno, vse do 16. minute, ko so Hrvati z nekaj hitrimi protinapadi in odličnimi obrambami vratarja Stevanovića, naredili razliko petih golov (11:6). V 22. minuti je sledila kriza Hrvataov oz. dobro postavljena obramba Norvežanov, ki je Hrvate prisilila v napake. Norvežani so razliko zmanjšali na tri. Po minuti odmora hrvaškega selektorja je sledila bolj izenačena igra, ki pa so jo vseeno bolje izkoristili Hrvati in polčas končali s 15:11.