EURO 2018: Slovenci povozili Špance, Čehi premagali Makedonce

-
4 556

Slovenski rokometaši so v hrvaškem baročnem mestu, Varaždinu, suvereno premagali Španijo. Končni izid je bil 31:26. Ob polčasu je Slovenija vodila le za gol (13:12). Selektor Vujović je na prvenstvu dal prvič priložnost vratarju Urhu Kastelicu, ki je več kot odlično opravil svojo nalogo in obranil številne španske napade in bil igralec tekme. Tudi sicer so naši fantje odigrali odlično tekmo in zasluženo slavili. Čehi so ob 20.30 uri začeli obračun z Makedonijo. Slednja po 1. polčasu vodi s 13:11. V zaključku tekme pa so slavili Čehi, ki so s 25:24 premagali Makedonce.

V sredo se bo Slovenija ob 16. uri igrala s Češko.

MAKEDONIJA 4 1 1 2 -11 3

Slovenija nadaljuje z drugim delom evropskega rokometnega prvenstva na Hrvaškem. V Varaždinu je nasprotnik vedno neugodna Španija. Polčas je dobila Slovenija s 13:12. V nadaljevanju tekme je Slovenija začela odločno in hitro povedla in v 45. minuti vodila za 7 golov. Slovenija ima izredno podporo tudi slovenskih navijačev.

Obramba v prvem polčasu je bila dobra, še posebej vratar Kastelic, medtem ko so imeli naši fantje več težav v napadu.

Slovenija je začela dobro in povedla s 5:2. Španci so v 13. minuti izenačili in povedli. Slovenci so naredili nekaj napak v napadu oz. niso dosegli gola. V slovenskih vratih je tekmo odlično začel Kastelic. Do 11. minute je imela Slovenija že tri izključitve, medtem ko na španski strani izključitev ni bilo.

Upamo lahko tudi na boljše sojenje romunskega sodniškega para, ki je sicer sodil že uvodno tekmo Slovenije z Makedonijo.

(Foto: Aleš S./DNS)