EURO 2018: Poraz Slovenije z Dansko

-
0 177

Nadaljuje se Evropsko prvenstvo v rokometu, kjer so slovenski rokometaši v razprodani dvorani v Varaždinu pomerili z izbrano vrsto Danske, a žal izgubili z 31:28. Danci so bili pač boljši in s hitrimi protinapadi ter dobro obrambo preprečili našim fantom, da bi lahko presenetili. V vratih smo imeli odličnega vratarja Matevža Skoka. Slovenija je na tekmi povedla dvakrat, in sicer v 5. in 20. minuti.

Prvi polčas je bil izredno dinamičen, kjer so pri Dancih bili uspešni krilni igralci, pri Slovencih pa organizator igre, Zarabec. Slovenska vrata je odlično branil vratar Skok. Kljub temu so polčas dobili Danci. Izid je bil 16:14.

Če so bili naši rokometaši na bronasti na svetovnem prvenstvu, pa so Danci osvojili olimpijski naslov. Obe reprezentanci igrata t.i. moderen rokomet oz. hitro igro, s številnimi akcijami. Tekma, ki je odločilnega pomena za morebitno slovensko uvrstitev v polfinale, se bo začela ob 20.30 uri. Sodelujte v spletni anketi na naslovnici.