EURO 2018: Španci evropski prvaki

-
1 51

Na evropskem rokometnem prvenstvu na Hrvaškem sta se v finalu pomerila Španija in Švedska. In prvič so evropski prvaki postali Španci, ki so  z 29:23 odpravili Švede. Bron so osvojili Francozi, ki so premagali Danci. Prvi polčas so dobili Švedi s 14:12.

V tekmi za bron sta se pomerili Francija in Danska. Danci so vodili le v prvi polovici polčasa, potem pa so svojo premoč pokazali Francozi, ki so polčas dobili s 17:14. In Francozi so v tudi v nadaljevanju tekme imeli varno razliko treh oz. štirih golov. Danci so se le enkrat približali na dva gola razlike, Francozi pa so le enkrat povedli za pet prednosti. Francija je bron osvojila z 32:29. Odlično pa sta svoje delo opravila vratarja obeh reprezentanc.

Ob 20.30 uri bo še obračun za naslov prvaka stare celine. Pomerili se bosta reprezentanci Španije in Švedske.