EUROBASKET: Slovenija je v polfinalu!

-
17 471

Slovenski košarkarji so se po dramatični tekmi z Latvijo uvrstili v polfinale, potem ko so se vse do zadnje sekunde borili za nov uspeh slovenske košarke in slavili s 103:97.

Slovenski košarkarji so začeli tekmo za polfinale na evropskem prvenstvu. Nasprotnik je vedno neugodna Latvija, ki je tekmo začela s trojko. Dve minuti pred koncem prve četrtine je Slovenija že vodila s 30:15. Prvo četrtino so naši košarkarji dobili s 34:23. V drugi četrtini pa so prevlado na igrišču prevzeli Latvijci, ki so bili dobri v obrambi in tudi v napadu. Prav v zadnji minuti četrtine so Slovence ujeli in prehiteli ter polčas zaključili v svojo korist s 55:51. V tretji četrtini pa so Slovenci spet zaigrali odlično in kmalu ujeli Latvijce in povedli ter pred zadnjo četrtino vodili s 76:66. Po četrtinah (34:23, 17:32, 25:11, -:-)

Španija je s 84:72 v prvi četrtfinalni tekmi odpravila Nemčijo.