EUROBASKET: Slovenija premagala Poljsko, Finci s senzacijo

-
0 106

Začelo se je 40. evropsko prvenstvo v košarki, ki ga gosti Finska. Otvoritveno tekmo v Helsinkih sta odprli Slovenija in Poljska. Slovenija je tako zabeležila prvo zmago na tem prvenstvu, z izidom 90:81. Prvo in zadno četrtino so dobili Poljaki, medtem ko bili slovenski košarkarji boljši v drugi in tretji četrtini. Izidi po četrtinah (24:22, 29:24, 21:12, 16:23)

Za pravo senzacijo na prvenstvu pa so poskrbeli gostitelji, Finci, ki so z 86:84 v podaljšku premagali Francoze. V rednem delu je bil izid 72:72.

Slovenija bo v predtekmovanju igrala še s Finsko, Grčijo, Islandijo in Francijo. V izločilne boje napredujejo najboljše štiri ekipe. Danes so na sporedu dvoboji v skupini A, ki igra na Finskem, in skupini B, kjer merijo moči v Izraelu.

(foto: FB KZS)