EUROBASKET: Slovenija povozila Francijo (95:78)

-
1 220

Slovenija je izvrstno zaključila skupinski del evropskega prvenstva. Brez poraza in z veliko in prepričljivo zmago nad Francijo, s 17 točkami prednosti. Izid je bil 95:78.

Začela se je odločilna tekma za Slovenijo v skupinskem delu evropskega prvenstva. Nasprotnik je Francija. V izredno hitri igri, je prvo četrtino dobila Slovenija z 28:22. V nadaljevanju pa so slovenski košarkarji stopili na plin in polčas dobili z 52:35. V tretji četrtini pa je Slovenija povsem deklasirala Francoze, saj pred zadnjo četrtino vodi kar s 77:51! (28:22, 24:13, 25:16, -:-)

Pred slovenskimi košarkarji je na evropskem prvenstvu še zadnja tekma v skupinskem delu. Ob 13.45 bo nasprotnik Francija. Slovenija, ki je trenutno prva v skupini A, lahko na tem mestu če zmaga tudi ostane.  V primeru poraza za dve toči bodo naši košarkarji še vedno prvi v skupini. Če pa bo Slovenija klonila za tri ali štiri, bo druga, višji poraz pa prinaša celo tretje mesto.