EUROBASKET: Slovenija premagala Finsko z 81:78

-
6 220

Na evropskem prvenstvu v košarki so danes tekme 2. kroga v vseh štirih predtekmovalnih skupinah. Slovenija se je pomerila z gostiteljico prvenstva Finsko in v zadnjih sekundah zmagala z 81:78. Če je Anthony Randolph zgrešil tri pomembne proste mete v zadnjih sekundah tekma, pa je v obrambi ukradel žogo Fincem in zabil za zmago z 81:78. Slovenijo je z zmago edina v skupini, ki ima dve zmagi oz. je neporažena. Slovence v nedeljo ob 15.30 uri čaka obračun z Grčijo.

Prva četrtina se je končala z 22:22. Finci so prav v zadnji sekundi dosegli trojko za izenačenje. V drugi četrtini so bolje začeli Finci, a slovenski košarkarji niso dovolil presenečenja in kmalu prevzeli pobudo in povedli za 9 točk. Dobro minuto pred polčasom pa za 12 točk. Ob polčasu Slovenija vodi z 52:42. Po tretji četrtini je bil izid 65:63 za Slovenijo.

Na prvi tekmi so Slovenci premagali Poljake, Finci pa Francoze. Slednji so danes odpravili Grke.