EUROBASKET: SLOVENIJA ZA ZLATO!

-
8 411

Slovenski košarkarji so se uvrstili v veliki finale, torej za naslov evropskega prvaka. Vsaj srebro naši košarkarji že imajo! Premagali so Špance, aktualne prvake in to kar za 20 točk. V Carigradu so se Slovenci suvereno uvrstili v velik finale. Izid je bil 92:72. SLOVENIJO V NEDELJO ČAKA OBRAČUN ZA ZLATO ODLIČJE!

Slovenci so začeli tekmo za odličje na EP. Nasprotnik je močna Španija. Po 3. četrtini Slovenci vodijo s 73:57. Slovenija igra odlično in ob polčasu vodi z 49: 45. Prvo četrtino je dobila Slovenija s 25:19.

Ob morebitni zmagi bi se naši košarkarji uvrstili v veliki finale in tako osvojili najmanj srebrno odličje. V primeru poraza pa se bodo Slovenci v nedeljo pomerili za bron s poražencem tekme med Rusijo in Srbijo.