FINALE: V Ljubljano po zmago, v nedeljo v Novem mestu po naslov

-
0 165

Na sporedu je bila tretja finalna tekme košarkarske Lige Nova KBM med Petrolom Olimpijo in Krko. V Hali Tivoli sta se ekipi borili za drugo zmago v finalu, na prvi tekmi so bili namreč boljši Ljubljančani, na drugem obračunu pa so se zmage veselili Dolenjci. Serija se igra na tri zmage. In po današnji tekmi je Krka blizu osvojitve naslova, saj je v Ljubljani prepričljivo zmagala. Izid je bil 67:83. V nedeljo bodo Novomeščani imeli prvo zaključno žogo za osvojitev naslova državnih prvakov in tako to lovoriko osvojijo osmič.

pred tem…

Tudi danes se lahko odpravite na tekmo. Organiziran bo avtobusni prevoz. Odhod ob 16.30h, izpred Hipermarketa Mercator. Prosimo, če se pred petkom prijavite na info@basketkrka.si ali na Facebook KK Krka. Prevoz in vstopnina sta za navijače BREZPLAČNA.

Krka je na drugi tekmi finala prekinila niz desetih zaporednih zmag Petrola Olimpije v državnem prvenstvu. Novomeščani so bili v domači dvorani boljši z rezultatom 80:78 in so tako rezultat v zmagah v finalni seriji izenačili na 1:1. Olimpija je sicer dobila štiri od šestih medsebojnih srečanj v tej sezoni Lige Nova KBM. Ljubljančani se borijo za 17. naslov državnih prvakov, Krka pa za osmega.

Izjavi trenerjev pred tekmo:

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:
“Zahvaljujemo se navijačem, ki so nas podprli na tekmi v Novem mestu. Na tretji tekmi finala v Hali Tivoli bomo naredili vse, da se jim oddolžimo z zmago.”

Simon Petrov, trener Krke:
“V torek smo pokazali, na kakšen način lahko pridemo do zmage. Samo s čvrsto igro v obrambi in preprečitvijo njihovega skoka. Želim si, da bi energijo in zbranost iz drugega polčasa pokazali tudi na tekmi v Tivoliju.”