FOTO: Atleti Krke na DP

FOTO: Atleti Krke na DP

-
0 152

Na državnem prvenstvu za mlajše člane, je državna prvakinja postala Ingrid Železnik, v teku na 1500m (4:55,89 – OR), druga sta bila Mario Križman, v metu kladiva, z rezultatom 44.00m (OR) in Andraž Seničar, v teku na 3000m (9:43,92), Andraž je tekel še na 5000m, kjer je bil tretji (16:50,53). Tretji so  so bili še Rok Kebelj, v teku n 110m z ovirami (17.49s – OR), Ana Grobler, v teku na 5000m (19:30,53) in štafeta 4x100m, v postavi Mario Križman, Rok Kebelj, Tilen Ovniček in Mitja Kolenc (41.31s).

Četrti so bili Tilen Ovniček, v teku na 100m (11.01s), Tinkara Zalokar, prav tako v teku na 100m (kval: 12.69s, finale: 12.94s). Jakob Gimpelj, v teku na 800m (1:57,48 – OR), Rok Kebelj, v teku na 400m z ovirami (59.49s), Jan Železnik, v metu diska (25.13m – OR), Jošt Žnidaršič, v teku na 3000m z zaprekami (10:18,59), Svetlana Gotovac, v suvanju krogle (10.01m), Ingrid Železnik, v teku na 800m (2:23,55).

Peto mesta so osvojili Mitja Kolenc, v skoku v daljino (6.90m), Tjaša Potočar, v suvanju krogle (9.89m) in Rok Pugelj, v teku na 3000m z zaprekami (10:41,05).

Nina Kukman je bila šesta, v teku na 800m (2:35,96), Julija Košak pa sedma, prav tako v teku na 800m (2:43,24). Obe sta nastopili še v teku na 400m. Nina je tekla 1:07,25, Julija pa 1:08,75.

V teku na 100m sta nastopila tudi Mario Križman (11.95s) in Tadej Rolih (12.12s). Tadej je nastopil še v teku na 200m in v cilj prišel v 24.18s (OR). Simon Iskra je nastopil v teku na 800m, v cilj prišel v 2:04,14 in dosegel nov osebni rekord.

Državno prvenstvo za ml. mladince in ml. člane, Ljubljana – 2.6.2018 (prvi dan)

Prvi dan državnega prvenstva je bil zelo uspešen za naše atlete, saj so kar osemkrat stopili na zmagovalne stopničke. Naslov državnega prvaka so si pritekli fantje, v skupini 4x100m, v postavi Matic Erpič, Matevž Šuštaršič, Tilen Novak in Benjamin Slak. Tekli so 43.51s in postavili nov klubski, mlajše mladinski rekord. Ponovno je blestel Matevž Šuštaršič, ki je odtekel normo za Evropsko ml. mladinsko prvenestvo še na 100m. Z rezultatom 11.08 (OR) je postal državni podprvak.

Državni podprvaki so postali še: Tilen Novak, v teku na 110m z ovirami (14.98s – OR), Eva Murn, v teku na 100m (15.35s – OR) in žeska štafeta 4x100m, v postavi Larisa Grubič, Kaja Rajšel, Lara Florjančič in Nika Korasa (49.77s).

Tretji so bili: Henigman Urban, v metu kladiva (50.98m – OR), Nik Pernek, v teku na 2000m z zaprekami (7:10,14 – OR), Lara Florjančič, v teku na 100m z ovirami (15.42s – OR).

Četrto mesto so osvojili Tilen Novak, v teku na 100m (11.36s – OR), Anže Plankar, v skoku s palico (3.00m – OR) in Neja Žnidaršič, v skoku v višino (159cm).

Peta sta bila Sara Grubič, v teku na 100m (12.75s v finalu in 12.59s (OR) v kvalifikacijah) in Urban Henigman, v suvanju krogle (11.34m – OR), šesti so bili Loti Gorjanec, v skoku v višino (159cm), Klemen Kastrevc, v skoku s palico (2.40m) in štafeta 4x100m, v postavi Andraž Durjava, Dino Avdibašić, Jan Slak in Nejc Barbo (46.36s).

Sedmo mesto so zasedli Dino Avdibašić, v teku na 110m z ovirami (17.90s), Aljaž Čopič, v teku na 1500m (4:42,84) in Jaka Kunej, v skoku v daljino (5.84m).

Ana Gimpelj je bila deveta, v teku na 400m (1:01,89), Matic Erpič pa je tekel na 400m in bil prav tako deveti (53.19s – OR).

V teku na 100m so nastopili še Andraž Durjava (12.28s), Jan Slak (12.13s – OR), Nejc Barbo (kateremu niso izmerili časa, zaradi tehnične napake), Kaja Rajšel (13.36s) in Nika Korasa (13.69s). Metka Strahinič pa je v skoku v višino preskočila 145cm.

 Državno prvenstvo za ml. mladince, drugi dan 3.6.2018

Drugi dan državnega prvenstva za ml. mladince sta postala državna prvaka Andraž Durjava, v troskoku (13.68m – OR) in Anže Durjava, v metu kopja (66.85m – osebni in klubski ml.mladinski rekord), državni podprvak je postal Matevž Šuštaršič, v teku na 200m, kjer je ponovno izboljšal osebni rekord (22.26s) in potrdil normo za evropsko prvenstvo za ml. mladince. Tretje mesto pa je zasedel Jaka Kunej, v troskoku, z daljavo 12.50m. Tretja je bila tudi štafeta 4x300m, v postavi Matevž Šuštaršič, Matic Erpič, Benjamin Slak in Jan Slak (2:29,65).

Rok Rudman je bil četrti, v teku na 3000m (10:14,61), Ana Medle je bila peta, prav tako v teku na 3000m (12:10,04 – OR), peti je bil tudi Benjamin Slak, v metu diska, z daljavo 31.52m (OR).

Maja Pureber je bila šesta v suvanju krogle (10.00m – OR) in v metu kladiva (30.51m). Benjamin Slak je nastopil še v teku na 200m, kjer je bil sedmi (24.52s – OR). Tomo Testen je bil deveti, v metu diska (28.77m) in šesti v metu kopja (38.07m).

V teku na 200m so tekli še Matic Erpič (23.62s – OR), Jan Slak (24.53s – OR), Nejc Barbo (25.66s), Kaja Rajšel (26.90s), Nika Korasa (28.04s) in Patricia Fabjan (28.40s). Nik Pernek je nastopil v teku na 800m in dosegel čas 2:14,28.