FOTO: Atleti Krke na Pokalu z 11medaljami

FOTO: Atleti Krke na Pokalu z 11medaljami

-
0 34

V Celju je v nedeljo potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince, kjer je ekipa mlajših mladincev
stopila na najvišjo stopničko in premagala tudi največje slovenske klube (Mass, Kronos, Kladivar). Po
nekaj letnem zatišju v mladinski konkurenci, prihaja nova generacija, ki je dokazala, da lahko v
prihodnje še preseneti. Posamično pa so mladinci in mladinke stopili na zmagovalni oder kar 11x, in
sicer so osvojili 3 zlate, 4 srebrne in 4 bronaste medalje.

Pokalni prvaki so postali Anže Durjava v metu kopja, z rezultatom 62.55m, Mario Križman v metu
kladiva, z novim osebnim rekordom 50.25m in Jakob Čop v teku na 3000m, kjer je odtekel osebni
rekord 9:18,99.

Druga mesta so dosegli: Matevž Šuštaršič v teku na 100m s časom 11.40s, Andraž Durjava v skoku v
višino, s preskočenimi 176cm (tudi tokrat je tekmovanje predčasno zaključil, saj sta se njegovi
disciplini, troskok in višina prikrivali), Jan Butara v teku na 2000m z zaprekami s časom 6:59,54, kar je
tudi nov osebni rekord, Urban Henigman v metu kladiva z daljavo 42.58m (OR).

Tretji pa so bili Andraž Durjava v troskoku z daljavo 12.76m, Arne Resnik v metu kopja z rezultatom
49.12m (OR), Neja Žnidaršič v skoku v višino s preskočenimi 159cm (OR) in Lara Florjančič v teku na
100m z ovirami, kjer je dosegla nov osebni rekord (15.80s).

Ostali rezultati:
MLADINCI:
Kladivo:
5. Iztok Šali 38.20m

110m ovire:
4. Anej Umek 16.05s (OR)
7. Rok Kebelj 16.39s (OR)
8. Tilen Novak 16.46s (OR)

100m:
8. Tilen Novak 11.77s (OR)
14. Filip Šobar 12.15s (OR)
16. Matic Erpič 12.18s (OR)
18. Julij Kramar 12.27s (OR)
20. Anej Umek 12.36s
24. Dino Avdibašić 12.71s (OR)

400m ovire:
4. Rok Kebelj 57.70s (OR)

Kopje:
7. Tomo Testen 36.66m (OR)

200m:
5. Matevž Šuštaršič 23.05s (OR)
17. Matic Erpič 24.55s (OR)
18. Filip Šobar 24.56s (OR)
20. Julij Kramar 24.80s (OR)
24. Dino Avdibašić 25.84s (OR)
Palica:

4. Jože Švirt 3.70m
5. Nik Mihalič 2.60m

Disk:
6. Arne Resnik 27.63m
7. Jan Železnik 25.44m

Štafeta 4x100m:
5. Anej Umek – Matevž Šuštaršić – Filip Šobar – Julij Kramar 45.22s

Troskok:
4. Tadej Rolih 11.86m
5. Anže Durjava 11.85m
7. Jaka Kunej 11.42m (OR)

3000m:
4. Andraž Seničar 9:39,08 (OR)
6. Nik Pernek 10:42,92 (OR)

MLADINKE:

Kladivo:
10. Maja Pureber 26.10m

Daljina:
7. Lara Florjančič 5.03m

100m:
16. Lara Florjančič 13.11s
23. Kaja Rajšel 13.35s (OR)
33. Zala Simončič Maznik 13.96s (OR)
44. Ika Pintarič 15.25s

800m:
10. Julija Košak 2:36,88 (OR)

Višina:
7. Loti Gorjanec 150cm

200m:
18. Kaja Rajšel 27.40s (OR)
32. Zala Simončič Maznik 28.29s (OR)
50. Ika Pintarič 31.60s (OR)