FOTO: Atleti Krke v Udinah, Celju in na DP

FOTO: Atleti Krke v Udinah, Celju in na DP

-
0 35

 

V Celju je potekalo DP za pionirje in pionirke letnik 2005 in 2006. Tekmovanja se je udeležila tudi ekipa AK KRKA, vodil jo je Mišo Matijević, ki se je domov vrnila s številnimi kolajnami in naslovi državnih prvakov. Skoraj vsi pa so dosegli svoje osebne rekorde.

Naslov državnega prvaka v dvorani so osvojili: Jan Radaković (2006) v teku na 60 z rezultatom 8.61 s, Nika Rifelj (2006) v skoku v daljino z rezultatom 460 cm in Maša Radovan (2005) v skoku v višino z rezultatom 149 cm. Naslov državnega podprvaka v dvorani sta osvojila Ajda Pečnik (2006), v skoku v višino, z rezultatom 147 cm in Lovro Šimec v teku na 600 m z rezultatom 1:52,05. Slednjemu je le ena desetinka zmankala do naslova prvaka.Tretje mesto so osvojili: Nia Mešić (2006) v teku na 60m z rezultatom 8.87s, Matej Lozar (2006) v skoku v višino, z rezultatom 130 cm in Karla Jerič (2006), v skoku v višino z rezultatom 136 cm.

4. mesto je osvojil Tilen Radovan (2006) v skoku v višino z rezultatom 125 cm in mešana štafeta 6×60 m (2006) z rezultatom 1:12,14.

5. mesto na 600m sta osvojili Manca Jereb (2006) z rezultatom 2:00,57 in Julija Gorenc (2005) z rezultatom 1:58,62.

6. mesto so osvojili: Tinkara Grobler (2005) na 50m ovire z rezultatom 9.15s, Andrej Hočevar (2005) na 60 m z rezultatom 9.02s in Zarja Iva Kirm (2006) v skoku v daljino z rezultatom 4.17m.

7. mesto so osvojili: Helena Avbar Uhan v teku na 50m ovire z rezultatom 9.33s, Tara Resnik (2005) v skoku v daljino z rezultatom 444 cm, Bor Tekstor (2005) v teku na 60 m z rezultatom 9.14s in Andrej Hočevar (2005) v skoku v daljino z rezultatom 426 cm.

8. mesto je osvojil Bor Tekstor (2005) v skoku v daljino z rezultatom 4.24m in Helena Avbar Uhan (2005) v predteku na 60 m z rezultatom 8,70 s. V B finalu je Helena zasedla končno 12. mesto.

Lea Pešec (2005) je na 600 m zasedla deveto mesto z rezultatom 2:05:41. Deseta je bila Anja Brozovič (2006) na 600 m z rezultatom 2:15,77. Enajsto mesto je pripadlo Tinkari Grobler (2005) za skok v daljino in rezultat 4.28m.

Devetnajsto mesto si je pritekla Lora Zore na 60 m z rezultatom 9.1 s. Enaindvajseto mesto si je priskakala Ajla Jaskić (2005) s skokom dolgim 3.67m, triindvajseta je bila Eva Korelc (2006) na 60 m z rezultatom 11.03s. Enaitrideseto mesto je osvojila Ana Milenković (2005) na 60 m z rezultatom 9.24s.

MITING UDINE, 21.1.2018

Tudi v nedeljo so atleti Atletskega kluba Krka nastopili na mitingu v Udinah. Tilen Ovniček je odtekel osebni rekord (6.95s) in dosegel novo zmago. Na 60m so nastopili še Matevž Šuštaršič (7.35s), Matic Erpič (7.51s – OR), Jan Slak (7.71s – OR), Tadej Rolih (7.72s – OR), Erik Kunstek (8.61s – OR). Med dekleti sta nastopili Tinkara Zalokar med članicami, ki je bila tretja, s časom 7.99s in Sara Grubič med mladinkami, ki je tekla 8.21s.

Državno prvenstvo U12 (2007/2008) – Slovenska Bistrica, 20.1.2018

Prvo državno tekmovanje v letošnjem letu je bilo Prvenstvo Slovenije v dvorani za pionirje in pionirke letnika 2007 in 2008 (U12). Tekmovanje se je odvijalo Slovenski Bistrici, v soboto 20.1.2018. Nastopilo je 14 mladih atletov iz Novega mesta in Trebnja. Za večino je bilo to prvo veliko tekmovanje, temu primerno je bilo tudi vzdušje, ki je bilo na trenutke emocionalno, pa zopet navdušeno in tekmovalno, predvsem pa zelo veselo, sporoča trenerka Valentina Žefran, ki je mlade atlete tudi spremljala na tekmovanju.

 

Otroci so posegli celo po najvišjih odličjih in sicer:

1. mesto – mešana štafeta letnik 2008, s časom 58.89 s v postavi: Neja Rifelj, Jan Šalehar, Ana Jereb, Kotnik Matic, Taja Tratar in Leon Lapajne.

1. mesto – Leon Lapajne v teku na 50m, čas 7.79 s

2. mesto – Taja Tratar v teku na 200m, čas 36.01 s

2. mesto – mešana štafeta letnik 2007, s časom 1.06,15 v postavi: Strgar Klemen, Počrvina Ajda, Črtalič Mark, Kramer Brina, Strmole Lucija, Križman Tai Mai.

5. mesto – Križman Tai Mai v skoku v daljino, 4.07 m

6. mesto – Strmole Lucija v skoku v daljino, 3.74 m

8. mesto – Šalehar Jan v skoku v daljino, 3.37 m

9. mesto – Počrvina Ajda v teku na 400m, čas 1.23.30

10. mesto – Mark Črtalič v teku na 50m, čas 8.22 s