-
0 49

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v 15. krogu 1. slovenske lige premagali
Dol TKI Hrastnik z rezultatom 29:20 (16:8) in se z zmago poslovili od domačih navijačev,
saj jih do konca letošnjega leta čaka le še gostovanje v Kopru.

Krka ostaja na visokem tretjem mestu na lestvici. Novinec v prvoligaški druščini iz Dola Pri
Hrastniku ji ni bil kos v nobeni prvini, na koncu je doživel deseti poraz v tej sezoni.
Dolenjci so vse dvome o zmagi razrešili v končnici prvega polčasa, ko so povedli za devet
golov (15:6). Visoke zaloge v zadetkih v drugem polčasu niso zapravili, goste so vseskozi
držali na varni razdalji in zanesljivo zmagali. V domači ekipi je bil strelsko najbolj
razpoložen Aljaž Lavrič, ki je dosegel sedem golov, v gostujoči pa Janez Guček s štirimi
zadetki.

Krkaše v prihodnjem krogu čaka zadnje gostovanje v letošnjem letu v Kopru, zasedba iz
Dola pri Hrastniku pa bo gostila trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v soboto, 17.