-
0 49
Rokometni prvoligaši so se po reprezentančnem premoru znova vrnili v stare tirnice. Rokometaši
Moškega rokometnega kluba Krka so uvod v 8. krog odigrali v gosteh pri predzadnje
uvrščeni ekipi MRD Dobova, ki je po pravem trilerju v zadnji sekundi tekme prišla do druge
zmage v sezoni. Srečanje se je končalo z rezultatom 27:26 ( 16:14).
Večji del prvega polčasa so ritem igre narekovali domači rokometaši, ki so si dvakrat priigrali
štiri gole prednosti (11:7 in 12:8), v drugi polovici prvega dela tekme pa so se jim varovanci
trenerja Mirka Skoka v 26. minuti približali na gol zaostanka (12:13), na velik odmor pa se
odpravili z dvema goloma primanjkljaja (14:16). Dobovčani so v drugi minuti nadaljevanja
podvojili prednost (18:14), a so jih Krkaši dokaj hitro ujeli, v 46. minuti pa prvič na dvoboju po
zadetku Leona Raša povedli z 22:21. Kazalo je, da so Novomeščani dosegli pravo delovno
temperaturo, s tem pa se niso strinjali varovanci trenerja Aleksandra Marklja. Vse do konca
tekme so se trdovratno upirali papirnatim favoritom dvoboja in v 58. minuti znova povedli s
26:25. Navkljub izključitvi Mateja Kučiča so končnico odigrali zrelo in preudarno, zmagoviti