-
1 40

Rokometaši Krke so v domači dvorani odigrali tekomo 1/8 finala pokala Slovenije, kjer so
gostili trebanjsko zasedbo RK Trimo. Potem ko so konec tedna v ligaškem obračunu 14. kroga NLB lige
v gosteh remizirali, so tokrat tekmo prepričljivo in zasluženo slavili in se tako uvrstili med najboljših
osem ekip. Rezultat tekme med Krko in Trimom je bil 30:21 (17:9) .

Ekipa Krke, ki je danes nastopila brez poškodovanega Grege Okleščna, je po izenačenju v 10. minuti
prvega dela pri izidu 5:5 tempo igre le še stopnjevala in se tudi po zaslugi odlično razpoloženega
vratarja Tomića gostom do odmora oddaljila na osem zadetkov prednosti. Drugi polčas je bil domala
preslikava prvega, saj so varovanci trenerja Mirka Skoka z odlično igro v obrambi uspeli Trebanjce
zadržati na varni razdalji, največ so vodili za enajst zadetkov, in se po izteku igralnega časa zasluženo
veselili zmage, ki jih je popeljala v nadaljevanje tekmovanja, med najboljših osem ekip. Žreb parov ¼
finala pokala Slovenije bo opravljen februarja prihodnje leto, prav takrat pa se bo za prvoligaše začel
tudi spomladanski del sezone. (Renata Pršina Jug/MRK Krka)

(FOTO: MRK Krka)