-
0 37

Rokometaši novomeške Krke so v 12. krogu 1. SRL v Ribnico odšli z namenom, da
gostiteljem odvzamejo točki, a se jim na prvi povratni tekmi v rednem delu prvenstva to ni
posrečilo. Ribničani so bili z rezultatom 31: 26 (15:14) boljši od farmacevtov, ki so vknjižili
treji poraz.

Tudi tokrat je bila tekma izenačena, Begušovi izbranci pa so v prvi polovici tekme največ
vodili za tri gole (13:10 in 14:11).V drugem polčasu se je nadaljevala dokaj izenačena
predstava. V rahli rezultatski prednosti so bili vseskozi gostitelji, ki so si odločilno prednost
priigrali v zadnji četrtini tekme, ko so imeli krkaši izključena Jurečiča in Didoviča. V 42.
minuti je bilo še tesno (22:21), osem minut kasneje so Ribničani povišali na 26:21 ter z
zanesljivo predstavo v sami končnici razrešili vse dvome o zmagi. Krkaši so znova naredili
preveč napak, da bi se v odločilnih trenutkih približali domačinom, ki so na koncu
zasluženo slavili.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Patrik Leban z osmimi, pri Krki pa je znova