-
0 48

Po dobrem mesecu dni premora zaradi svetovnega rokometnega prvenstva v Franciji, so
rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka drevi odigrali srečanje 17. kroga v 1. SRL, kjer so
gostili ekipo iz sredine lestvice po jesenskem delu tekmovanja, RK Maribor Branik in tekmo
zanesljivo dobili z rezultatom 35:32 ( 20 :14).

Večji del prvega polčasa je minil v izenačeni igri, v sami končnici pa so na novomeškem parketu
zagospodarili domači rokometaši. V 25. minuti so vodili s 14:13, v zadnjih petih minutah pa naredili
delni izid 6:1 in na velik odmor odšli s prednostjo šestih golov (20:14). V drugi polovici tekme so
imeli Dolenjci vse niti igre v svojih rokah, Štajerce so vseskozi držali na varni razdalji in z odločno
predstavo onemogočili vse njihove poskuse po prevratu.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Leon Rašo z 11 in Jan Jurečič s šestimi goli, v gostujoči pa
sta Aleksander Špende in Gašper Hrastnik dosegla po sedem zadetkov. Varovanci trenerja Mirka
Skoka so z enajsto zmago v sezoni zadržali tretje mesto, medtem ko vijoličasti ostajajo na sredini