-
0 10

Loka znova pretrd oreh

Rokometaši Krka so v domači dvorani Marof v 5. krogu drugega dela rokometne lige NLB
izgubili z ekipo Urbanscape Loka z rezultatom 26:27 (12:16).

Rokometaši Krke tudi po peti tekmi v skupini za prvaka ostajajo brez točke, peti poraz so
jim prizadejali pred tem predzadnji Škofjeločani, ki so s tem prišli do druge zmage, vendar
z najmanjšo možno razliko.

Jan Jurečič je s sedemmetrovke v četrti minuti znižal prednost gostov na 1:2, po zadetku
Andreja Berganta dve minuti pozneje pa so gostje povedli s 5:1. V nadaljevanju prvega
polčasa so Škofjeločani vodili tudi s sedmimi goli prednosti, nazadnje v 23. minuti (8:15),
domačim pa je nato uspelo oditi na odmor s štirimi goli zaostanka.

Domači zasedi je takoj na začetku uspelo znižati razliko najprej na tri, nato pa še na dva
gola. V 45. minuti so Dolenjci izenačili na 20:20, tri minute pozneje pa prek Aljaža Lavriča
tudi prvič povedli (21:20).

Škofjeločani so z delnim izidom 5:0 prišli znova do prednosti štirih zadetkov, vendar se
gostitelji niso predali, se dve minuti pred koncem prek Jake Jakšeta znova približali le na
gol zaostanka. Grega Jamnik sicer ni zadel s sedmih metrov, vendar je Žiga Bradeško
gostom zagotovil prednost dveh golov (27:25), Leon Rašo je nato vlili nekaj upanja
domačim, ki pa popolnega preobrata vendarle niso pripravili.

Naslednjo soboto, 29. aprila, bodo Novomeščani doma, ob 20.30 uri, gostili ekipo RD