-
0 17

Darko Jorgić je prvič v svoji karieri osvojil naslov državnega prvaka med člani – Z
Urošem Slatinškom osvojil tudi prvo mesto v parih – Slatinšku bron med posamezniki –
Tilen Novak s Katrino Sterchi tretji med mešanimi pari – Pokale podeljeval predsednik
NTZ Slovenije mag. Marjan Hribar

Puconci, 5. marec 2017 – Ob 20. letnici domačega NTK Kema so se v tem prekmurskem
mestu zbrali najboljši slovenski igralci in igralke, da bi se na 26. državnem prvenstvu RS v
namiznem tenisu pomerili za letošnje naslove. Darko Jorgić ni razočaral in je prvič z dobrimi
igrami osvojil tudi naslov državnega prvaka v članski konkurenci. Do finala je premagal
Klemna Jazbiča, Bojan Pavič mu je dvoboj zaradi poškodbe predal, tudi Tom Šfiligojem
mu ni nudil resnejšega odpora. V finalu se je Jorgić pomeril z Mitjem Horvatom, ki je v
polfinalu premagal Slatinška in tekmo dobil s 4:1.
NTK Krka je imela še eno železo v ognju, in sicer par Jorgić-Slatinšek. Kombinacija
nadarjene mladosti in izkušenosti se je obrestovala in naslov državnih prvakov v parih je
odšel v Novo mesto. Ekipa z Dolenjske je nastopila tudi v konkurenci mešanih parov. Žal
Jorgiću, ki je bil s Pavčnikovo nosilec turnirja med mešanimi pari, ni uspelo, zato pa je bil
uspešnejši Tilen Novak s Katrino Sterchi, ki je tako osvojil novo pomembno lovoriko, lep
pokal za osvojeno tretje mesto na državnem članskem prvenstvu.