-
0 28

Derbi kroga se je v areni Bonifika končal z zmagoslavjem koprskih rokometašev, po 60. minutah tekme je bil rezultat 27:23 ( 14:11). Tekmo 16. kroga 1.SRL so gostitelji sicer začeli brez trenerja Zorana Jovičića, ki je dobil prepoved udeležbe na 1 srečanju zaradi, po mnenju disciplinske komisije RZS, nešportnega obnašanja na srečanju proti Ribnici.

Obračun na Obali je minil v izenačeni predstavi. V razburljivi končnici je bilo več preudarnosti na strani
gostiteljev, ki so štiri minute pred koncem po golih Aleksa Vlaha in Žige Smolnika povedli s 24:22, po še dodatnem golu Adama Bratkoviča minuto pred koncem dvoboja pa je bilo jasno, da bosta točki ostali v Bonifiki. V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Žiga Smolnik z devetimi, v novomeški pa Aljaž Lavrič s sedmimi zadetki.

(foto: MRK Krka)