-
0 17

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so drevi v 18. krogu 1. slovenske rokometne lige
gostovali pri desetouvrščeni ekipi Slovenj Gradca in tekmo izgubili z rezultatom 33:30 (14:10)

Krkaši so sicer v Slovenj Gradec odpotovali zdesetkani, saj zaradi poškodb danes niso igrali Jernej
Furdi, Aljaž Lavrič in Leon Rašo, povrhu vsega pa je moral današnjo tekmo predčasno zapustiti še
Jan Irman. Izbranci trenerja Uroša Šerbca so dobro izkoristili kratko klop Novomeščanov in si z
bojevito in srčno predstavo šest minut pred koncem prvega polčasa priigrali štiri gole prednosti
(12:8), tik pred odhodom na veliki odmor pa so vodili že za pet (14:9).

V drugem so v 36. minuti povišali na +8 (19:11), lepe zaloge v golih pa niso zapravili, čeprav so
krkaši v sami končnici že zamajali njihovo veselje ob zmagi in se jim približali na dva gola
zaostanka. Korošci so se tako po 60. minutah tekme zasluženo veselili četrte zmage v tej sezoni, a
kljub temu na lestvici niso napredovali, rokometaši Krke pa so še vedno na visokem 3. mestu.
Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, novomeška pa bo gostila
Urbanscape Loko. Obe tekmi bosta v soboto, 11. februarja.

(FOTO: MRK Krka)