-
0 20

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka se z Obale vračajo z novo zmago. V
dvorani Kraška v Izoli so prepričljivo ugnali Izolane, ki še naprej ostajajo na repu
prvenstvene lestvice, saj v letošnji sezoni še niso okusili slasti zmage, medtem ko so se
farmacevti z osmo zmago v jesenskem delu tekmovanja še bolj utrdili na 3. mestu.

RD Istarbenz Plini Izola : MRK KRKA 26 :28 ( 12:10)

Uverturo pred sredino tekmo z Ribnico so krkaši opravili z odliko. Izolani so bili sicer dokaj
enakovreden tekmec večji del prvega polčasa, ko so po začetnem zaostanku prišli do
izida 5:5 in 6:7, Novomeščani pa so si nato ob koncu prvega dela priigrali majhno
prednost, ki jo je le na -2 znižal Mladen Radojevć.

Nadaljevanje je bilo nato precej podobno. Izola je bila blizu do sredine drugega dela, ko je
zaostajala s 15:16, potem pa se je domačim ustavilo v napadu. Deset minut so neuspešno
skušali doseči zadetek, v tem času pa je Krka nanizala pet golov. Pri 22:17 v 55. minuti je
bilo tako že jasno, da bosta točki odšli na Dolenjsko. Dolenjci so imeli tri razpoložene
strelce, osem golov je dosegel Timon Orlič, ki se je vrnil po dvomesečni odsotnosti zaradi
poškodbe kolena,po sedem pa Jan Jurečič in Grega Okleščen, pri Izoli je bil s šestimi
najučinkovitejši Jakob Vukovič.

Izolska ekipa bo v naslednjem krogu 19. novembra gostila Trimo Trebnje, Krka pa bo že
16. novembra gostovala na težkem terenu v Ribnici.

(foto: MRK KRKA)