-
0 30

Rokometaši iz Dobove so po uvodnem porazu v Škofji Loki tokrat zanesljivo ukanili tekmece iz Novega mesta, ki so doživeli drugi poraz. Domačini so, sicer v športni dvorani Brežice, sijajno odprli tekmo in si že v 16. minuti priigrali prednost osmih golov (10:2), v nekaj manj udarnem ritmu pa nadaljevali vse do konca prvega polčasa, ki so ga zaključili z nekoliko nepričakovano, a zasluženo prednostjo petih golov (16:11).

V drugem polčasu so varovanci trenerja Mirka Skoka zaigrali veliko bolj resno in v 35. minuti znižali na dva gola (15:17), nato pa so niti igre znova prevzeli Dobovčani in v 42. minuti povišali na 22:16. V nadaljevanju niso popustili in na svoj račun so zasluženo vpisali prvi par točk v tej sezoni. V domači zasedbi sta bila nezaustavljiva Adam Seferović z 12 in Izidor Hotko z osmimi zadetki, pri Krki pa je Jan Jurečič dosegel 13 golov.

(foto: MRK Krka)