-
1 179

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v 7. krogu v NLB ligi gostili ekipo RK
Jeruzalem Ormož in parket zapustili z novo, že peto zaporedno zmago. Varovance trenerja
Saše Praprotnika so dodobra nadigrali in slavili z rezultatom 30:19 ( 15:11).

Novomeščani so po nekoliko medlem uvodu v sezono v sijajni seriji, po peti zmagi pa so
zadržali tudi vodilno mesto na lestvici. Njihova zadnja žrtev so bili tekmeci iz Ormoža, ki
navkljub tretjemu porazu v tej sezoni ostajajo na sredini prvenstvene lestvice. Čeprav je bilo
pričakovati napeto in do konca neodločeno tekmo, temu ni bilo tako. Novomeščani so takoj
zagospodarili na domačem parketu in že po enajstih minutah igre vodili za štiri gole (8:4).
Gostujoči trener Saša Praprotnik je kmalu zahteval minuto odmora, po njej so bili “vinarji” bolj
enakovredni domačim rokometašem, najbolj pa so se jim približali v 26. minuti, ko so
prepolovili zaostanek (11:13). Končnica je bila domena domačih rokometašev, po golih
novega slovenskega reprezentanta Grege Okleščna in Jerneja Papeža so na velik odmor
odšli s prednostjo štirih golov (15:11).

Novomeški rokometaši so bili v drugi polovici tekme razred zase, goste so zasenčili v vseh
prvinah igre, končni izid zgovorno priča o razmerju moči na igrišču. V domači ekipi sta bila
strelsko najbolj učinkovita David Didovič in Papež s po sedmimi goli, v gostujoči je Gal Cirar
dosegel pet zadetkov.

Krkaši bodo v prihodnjem krogu v petek, 3. novembra, gostovali v Dobovi, ormoška pa bo