-
0 27

Škofjeločani so v osrednji tekmi kroga prepričljivo slavili v dolenjski prestolnici. Ločani so vse dvome o
svoji zmagi razrešili v prvi polovici tekme, ki so jo odigrali na zares vrhunski ravni in si priigrali kar
osem golov prednosti. Po današnjem medsebojnem dvoboju je Loka na tretjem mestu prvenstvene
lestvice, Novomeščani pa imajo dve točki manj in se bodo morali za zanesljiv preboj v play off zelo
potruditi.

Že začetek tekme je napovedoval gorenjsko prevlado v dvorani Marof. Izbranci Siniše Markote so
uvodoma povedli s 3:0, nato pa postopoma večali svojo prednost. V 16. minuti je znašala pet golov
(10:5), predvsem odločno predstavo pa so prikazali med 18. in 24. minuto, po delnem izidu 6:1 so si
priigrali prednost osmih golov (15:7), medtem ko izbrancem domačega trenerja Mirka Skoka tokrat
igra nikakor ni stekla.

Gorenjci so v prvem polčasu Novomeščane zasenčili v vseh prvinah igre, podobno sliko pa so
maloštevilni obiskovalci tekme videli tudi v drugi polovici srečanja. Gosti so imeli vse niti igre trdno v
svojih rokah, v 34. minuti so povišali na +11 (23:12) in jasno je bilo, da bosta točki romali v Škofjo
Loko. V zmagoviti ekipi so bili strelsko najbolj učinkoviti Mario Cingesar, Nejc Maček in Grega
Jamnik, ki so dosegli po pet golov, pri Krki pa je trenutno prvi strelec v državnem prvenstvu, Jan
Jurečič,dosegel 12 zadetkov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 17. februarja, gostovala na Ptuju, škofjeloška pa
bo dan kasneje gostila trebanjski Trimo.