-
1 36

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so z gostovanjem v Škofji Loki v zadnjem
krogu končnice za prvaka v ligi NLB sklenili tekmovalno sezono 2016/17 in državno prvenstvo
končali na odličnem 6. mestu. Zmaga je ostala v dvorani Poden, rezultat tekme je bil 35:27 (
15:12).

Obračun je bil dokaj izenačen. Ločani so bili v 23. minuti v rahli prednosti (12:11), najbolj zbrano
pa so zaigrali v končnici in si tik pred odhodom na veliki odmor priigrali štiri gole prednosti
(15:11). V začetku drugega so se jim Novomeščani, ki so imeli tokrat zelo kratko klop zavoljo
poškodb, približali (16:15), nato pa so izbranci domačega trenerja Siniše Markote zaigrali odločneje
in si v 49. minuti priigrali sedem golov prednosti (27:20), s tem pa tudi razrešili vse dvome o
zmagi. Varovanci trenerja Mirka Skoka se tudi v drugem delu niso mogli otresti krča, saj so zgrešili
kar nekaj čistih strelov, posledično pa jim je padla tudi koncentracija v napadu. Je pa zadnjo tekmo
v dresu Krke drevi odigral Jan Jurečič, ki je bil poleg Klemena Matka s šestimi zadetki najboljši