-
0 28

Rokometaši Krke so v 14. krogu 1.SRL gostovali na vročem terenu pri ekipi Jeruzalema in
tekmo izgubili. Obračun na Hardeku se je končal z zmagoslavjem domačih rokometašev,
ki so na kolena položili tretjeuvrščene Novomeščane. “Vinarji” iz Ormoža ostajajo v zgornji
polovici prvenstvene lestvice, krkašem pa so se po današnji zmagi približali na vsega dve
točki.

RK Jeruzalem : MRK KRKA 30:26 (15:14).
V prvem polčasu se je na igrišču odvijal izenačen in negotov boj, Ormožani pa so si
odločilno prednost priigrali sredi drugega polčasa, ko so povišali na 25:16. Prednosti
šestih golov niso izpustili iz rok, bojevito tekmo – gostitelji so imeli 24, gosti pa 16 minut
izključitev – so brez stresnih trenutkov pripeljali do srečnega konca. Novomeščani so
srečanje izgubili predvsem zavoljo velikega števila tehničnih napak, kar bo potrebno do
naslednje tekme sanirati.

V domači ekipi sta Bojan Čudič in Rok Žuran dosegla po sedem golov, v vrstah Krke pa
sta po pet zadetkov dosegla David Didovič in Jan Irman.

Zasedba iz Ormoža bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, novomeška ekipa pa bo
gostila Dol TKI Hrastnik. Obe tekmi bosta v soboto, 10. decembra.