-
0 24

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v 10. krogu gostovali na vročem terenu v
mariborski dvorani Tabor, kjer so na prvi povratni tekmi premagali ekipo Rokometnega kluba
Maribor Branik. Tekma se je po infarktni končnici končala v prid Novomeščanov, bilo je 25:26
( 16:16).

Krkaši, ki so v zadnjih dveh krogih ostali praznih rok, so tokrat v štajerski prestolnici prišli do
željene in zaslužene zmage. Današnji gostitelji, RK Maribor Branik so morali priznati premoč
in športno stisniti roke Novomeščanom, ki so se na najlepši možni način revanžirali za uvodni
poraz v sezoni. Tokrat se je tehtnica obrnila na stan Dolenjcev, ki so z odlično igro v obrambi
dokazali, da so ekipa, ki se krčevito bori za uvrstitev v ligo za prvaka. Varovanci trenerja
Mirka Skoka so tako le prebrodili krajšo rezultatsko krizo in tekmo začeli dobro, saj so si že v
20. minuti priigrali štiri gole prednosti (12:8), nato pa v končnici prvega polčasa popustili, tako
da so jih Mariborčani v 29. minuti ujeli in izenačili na 15:15. V začetku drugega polčasa je
sprva bolje kazalo varovancem domačega trenerja Marka Šibile, ki so v 36. minuti povedli z
18:16, v nadaljevanju pa so večjo slo po zmagi pokazali gostujoči rokometaši. V 50. minuti so
– po dveh zaporednih golih Jerneja Papeža – povedli s 23:21, v razburljivi končnici pa odbili
vse napade mariborskih rokometašev in osvojili obe točki v štajerski prestolnici.

Pri Krki je znova blestel Jernej Papež, ki je dosegel kar enajst golov, vratar Aleksandar Tomić
pa je skupaj zbral 16 obramb. Sicer pa so misli krkašev že usmerjene v naslednjega
nasprotnika. V dvorano Marof prihaja ekipa RD Urbanscape Loka, tekma bo v petek, 24.