-
0 53

Trinajst deklic, telovadk Gimnastičnega društva Novo mesto, se je minulo soboto udeležilo mednarodnega tekmovanja Odprtega prvenstva gimnastičnega kluba Vita, v Kastavu pri Reki na Hrvaškem. Vse deklice so tekmovale v C programu (v treh starostnih kategorijah).

Vita Prijanovič je bila ponovno razred zase in je v kategoriji deklic starih 6-7 let kar petkrat stopila na zmagovalne stopničke. Zmagala je v mnogoboju, na dvovišinski bradlji, preskoku in parterju, na gredi pa je osvojila 3. mesto.

Med posameznicami je na zmagovalnih stopničkah stala še Alina Brajer , ki je bila 1. na dvovišinski bradlji v kategoriji deklic starih 8 9 let. Tudi ekipno so se vse tekmovalke izvrstno odrezale. Deklice stare od 8 – 9 let so bile ekipno prve, deklice stare od 10 – 12 let pa tretje. Po tekmi so se odpravili še do morja, kjer so si vsi privoščili plavanje in, seveda, težko prislužen sladoled.