-
0 31

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka nadaljujejo z serijskim zbiranjem zmag, saj imajo s sobotno
šesto zmago na računu že 13 točk. V 9. krogu 1. slovenske rokometne lige so pred domačimi gledalci
premagali novinca v prvi ligi, ekipo RK Drava Ptuj. Rezultat tekme je bil 26:25 ( 15:12).

Rokometaši Krke so težje od pričakovanega osvojili načrtovani točki in zadržali svoje visoko mesto tik pod
vrhom prvenstvene lestvice, medtem ko Drava ostaja v spodnji polovici razpredelnice.

Po prvem polčasu je kazalo na dokaj zanesljivo zmago domačih rokometašev, ki so si po dvajsetih minutah
priigrali sedem golov prednosti (13:6), a so se Ptujčani v nadaljevanju prebudili in v 44. minuti tekmo
postavili v začetno izhodišče (20:20), pet minut kasneje pa Novomeščane pahnili v zaostanek (22:23). V
razburljivi končnici so bili srečnejši domači rokometaši, pri izidu 25:25 pa je odločilni zadetek za
Novomeščane dosegel Aljaž Lavrič.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Jurečič z osmimi in Lavrič s šestimi goli, vratar Aleksandar