FOTO: Novomeški atleti lovili norme

FOTO: Novomeški atleti lovili norme

-
0 187

28. mednarodni miting je postregel s pestro udeležbo tekmovalcev, izostali pa niso tudi lepi rezultati.
Žal je bilo lovljenje norm neuspešno, ena tekmovalka pa se je normi povsem približala, in sicer Lauma
Griva iz Latvije, v skoku v daljino, kjer so ji zmanjkali le trije centimetri (norma je 6.75m, Lauma pa je
skočila 6.72m). Krepko preko 6m sta skočili tudi Jana Veldakova (SVK) z 6.43m in Mara Griva, sestra
Laume, z 6.29m.

Robertu Rennerju in Tini Šutej se žal ni izšlo z izpolnitvijo norme, Robert je preskočil 5.20m in bil
drugi, za Portugalcem Mirando, ki je prav tako skočil 5.20m, a je imel manj poprav od Rennerja. Tretji
je bil Jak Rogel, s preskočenimi 5.00m. Tina Šutej je sicer zmagala z dobrim skokom preko 4.45m, a ji
je žal zmanjkalo na 4.55m. Druga je bila Italijanka Tatiane Carne (4.00m), tretja pa Nikol Jiroutova iz
Češke, s preskočenimi 3.80m.

V moškem suvanju krogle je Hrvat Stipe Žunić, ugnal vso konkurenco, z odličnim metom preko 21m
(21.07m). Drugi je bil njegov reprezentančni kolega, Matija Carek, ki je kroglo sunil preko 18.26m,
tretji pa domačin Tadej Hribar, z rezultatom 14.98m.

V metu kopja je slavil Italijan Roberto Bertolini z daljavo 78.48m, pred Srbom Vedranom Samacom
(74.54m) in Bosancem Dejanom Mileusnićem (72.14m). V disku je zmagal Hrvat Martin Marić z
metom dolgim 58.14m, drugi je bil domačin Tadej Hribar z 55.96m, tretji pa Srb Darko Radaković z
48.26m. Pri dekletih je v metu diska zmagala Veronika Domnjan z rezultatom 55.50m, druga pa je bila
Čehinja, Marketa Slavikova z 40.74m.

Pri članicah, je v teku na 400m zmagala Britanka Perri Shakes-Drayton z 52.72s, pred Slovakinjo Iveto
Putalovo, ki je tekla 52.75s, tretja pa je bila Namibijka, Herunga Tjipekapora, z 53.89s.

V teku na 100m pri dekletih sta si prvi dve mesti pritekli Srbkinji, in sicer prva je bila Maja Čirić z
11.90s, druga Katarina Sirmić z 12.09s, tretja pa domačinka, Tinkara Zalokar, ki je tekla 12.34s. Pri
članih je zmagal Hrvat, Zvonimir Ivašković z 10.71s, drugi je bil Italijan Fabrizio Cegli z 10.93s, tretji pa
domačin Krke, Blaž Brulc, ki je tekel 10.98s.

V skoku v višino je zmagal Čeh, Petr Picha s preskočenimi 2.10m, drugi pa domačin Andraž Durjava, s
preskočenimi, 1.85m. Pri dekletih je slavila Hrvatica, Ana Simić, s preskočenimi 1.87m pred Čehinjo
Nikolo Strachovo z 1.80m in atletinjo iz Nove Gorice, Mihaelo Makarović, ki je preskočila 1.60m.

Nastopi domačih tekmovalcev AK Krka:

Breda Škedelj je zmagala v teku na 800m s časom 2:23,37. Tadej Hribar je bil drugi v metu diska, z
rezultatom 55.96m in tretji v suvanju krogle (14.95m). Andraž Durjava je bil drugi v skoku v višino, z
novim osebnim rekordom 1.85m. V teku na 100m sta bila Tinkara Zalokar (12.34s) in Blaž Brulc
(10.98s), tretja. Pionirji so nastopili v kratkem šprintu (60m) in dosegali osebne rekorde. Zmagal je
Tilen Novak (7.33s – OR), drugi je bil Nejc Barbo (7.82s – OR), Jaka Kunej pa je bil tretji (7.84s). Pri
pionirkah je bila druga Ana Blažič (8.42s), tretja pa Klara Svenšek (8.45s). V teku na 600m sta bila
tretja Aljaž Čopič, s časom 1:33,55 in Ana Gimpelj z 1:48,94.

Ostali rezultati:
4.mesto: Blaž Murn – 100m (finale: 11.15s; kvalifikacije: 11.07s – izenačen OR)
4.mesto: Dino Avdibašić – 60m (7.98s)
4.mesto: Neža Povh – 60m (8.57s – OR)
4.mesto: Simon Blatnik – krogla (12.52m)
4.mesto: Joško Švirt – palica (3.60m)
4.mesto: Ingrid Železnik – 800m (2:27,35)
4.mesto: Loti Gorjanec – višina (1.50m)
4.mesto: Lina Ilar – 600m (1:56,10)
5.mesto: Neja Žnidaršič – višina (1.45m)
5.mesto: Nika Korasa – 60m (8.75s)
5.mesto: Tilen Ovniček – 100m (11.16s)
5.mesto: Rok Kebelj – 400m (52.95s)
5.mesto: Jošt Žnidaršič – 1500m (4:11,23)
5.mesto: Domen Koračin – kopje (37.12m)
5.mesto: Simon Blatnik – disk (40.73m)
5.mesto: Julija Košak – 800m (2:38,53)
6.mesto: Urh Štupar – 200m (22.92s)
6.mesto: Klara Svenšek – 100m (13.52s)
7.mesto: Urh Štupar – 100m (11.33s)
7.mesto: Zala Simončič Maznik – 100m (13.98s)
8.mesto: Gregor Kokalović – 100m (11.35s)
8.mesto: Tjaša Potočar – daljina (4.75m)
9.mesto: Tadej Rolih – 200m (24.94s)
9.mesto: Andraž Seničar – 1500m (4:30,78)
11.mesto:Tadej Rolih – 100m (12.12s)