FOTO: Novomeški atleti tudi državni prvaki

FOTO: Novomeški atleti tudi državni prvaki

-
0 304

Prvi dan atletskega državnega prvenstva, ki je potekalo v Slovenj Gradcu za ml.mladince in ml.člane, so v AK Krka dobili dva državna prvaka, in sicer Tinkaro Zalokar, v teku na 100m s časom 12.48s in Anžeta Durjavo,
v metu kopja, z rezultatom 53.42m. Med mlajšimi mladinci sta stopila na stopničke še Anej Umek v
teku na 110m z ovirami (15.92s), kjer je postal državni podprvak in Jan Butara v teku na 3000m z
zaprekami (6:52,88 – OR), ki je bil tretji. Mlajše članice so bile bronaste v štafeti, in sicer v postavi
Tinkara Zalokar, Tjaša Potočar, Norma Resnik in Kaja Ponikvar (52.98s).

Ostali rezultati:
MLAJŠI MLADINCI in MLADINKE:

4.mesto: Rok Kebelj – 110m ovire (16.47s – OR)
4.mesto: Andraž Durjava – daljina (6.10m – OR)
4.mesto: Jože Švirt – palica (3.80m)
4.mesto: Maja Pureber – kladivo (25.96m)
4.mesto: 4x100m – Tilen Novak, Matevž Šuštaršič, Matic Erpič, Julij Kramar (45.34s)
5.mesto: Lara Florjančič – 100m ovire (15.88s – OR)
6.mesto: Mario Križman – krogla (12.55m)
7.mesto: Matevž Šuštaršič – 100m (11.86s)
7.mesto: Jan Železnik – krogla (10.26m)
8.mesto: Tilen Novak – 100m (11.99s)
8.mesto: Zala Simončič Maznik – troskok (10.58m – OR)
9.mesto: Loti Gorjanec – višina (153cm)
11.mesto: Neja Žnidaršič – višina (150cm)
14.mesto: Mario Križman – 100m (12.08s – OR)
17.mesto: Julij Kramar – 100m (12.20s – OR)
17.mesto: Ela Kolar – 400m (1:09,80)
17.mesto: Kaja Rajšel – 100m (13.22s – OR)

MLAJŠI ČLANI IN ČLANICE:
4.mesto: Tilen Onviček – 100m (11.08s)
4.mesto: Mitja Kolenc – daljina (6.78m)
4.mesto: Tjaša Potočar – 100m ovire (17.71s)
7.mesto: Jakob Gimpelj – 400m (52.72s)
7.mesto: Ahac Moretti – 100m (11.09s v kvalifikacijah – v finalu poškodba)
8.mesto: Jošt Žnidaršič – 1500m (9:18, 68)
12.mesto: Murn Blaž – 100m (11.39s)

Tudi drugi dan Državnega prvenstva za ml. mladince in ml. člane, je postregel s številnimi lepimi 
uvrstitvami atletov iz Atletskega kluba Krka. Med mlajšimi mladinci je državni prvak postal Mario 
Križman, v metu kladiva (50.00m), Andraž Durjava je tekmoval v dveh disciplinah na enkrat in po 
napornem tekmovanju postal v obeh državni podprvak  troskok (12.97m) in višina (179cm). Tretji 
mesti sta osvojila Rok Kebelj, v teku na 400m z ovirami (56.86s  OR) in Jan Železnik, v metu diska 
(34.25m). Med mlajšimi člani pa so v teku na 3000m z zaprekami prva tri mesta zasedli: Matjaž 
Pregrat je zmagal (9:55.90), Rok Pugelj je bil drugi (10:06.21), Jošt Žnidaršič pa tretji (10:22.80). Med 
mlajšimi članicami je Norma Resnik zasedla drugo mesto v metu kopja (31.08m) in tretje mesto v 
suvanju krogle (9.01m). Tjaša Potočar pa je bila v suvanju krogle, druga (9.72m).  
 
Ostali rezultati: 
Mlajši mladinci in mladinke: 
4.mesto: Urban Henigman  kladivo (42.70m) 
4.mesto: 4x300m  Rok Kebelj, Julij Kramar, Matic Erpič, Jan Butara (2:38.52) 
5.mesto: Jaka Kunej  troskok (11.70m) 
5.mesto: Anže Durjava  disk (26.08m) 
6.mesto: Nik Pernek  3000m (10:30.53) 
6.mesto: Jan Butara  400m ovire (1:05.23  OR) 
13.mesto: Julija Košak  800m (2:33.57) 
14.mesto: Ela Kolar  800m (2:38.83  OR) 
14.mesto: Kaja Rajšel  200m (26.78s) 
15.mesto: Tilen Novak  200m (24.38s) 
16.mesto: Matic Erpič  200m (24.38s) 
17.mesto: Julij Kramar  200m (24.48s) 
17.mesto: Lara Florjančič  daljina (4.76m) 
34.mesto: Zala Simončič Maznik  200m (28.73s) 
35.mesto: Patricija Fabjan  200m (28.95s) 
 
Mlajši člani in članice: 
 
4.mesto: Tilen Ovniček  200m (22.47s) 
6.mesto: Jakob Gimpelj  800m (2:03.14) 
6.mesto: Tjaša Potočar  daljina (4.71m) 
7.mesto: Blaž Murn  200m (23.00s) 
8.mesto: Tinkara Zalokar  200m (26.08s)