-
0 38

Rokometaši novomeške Krke so v 2. krogu končnice v ligi za prvaka gostili velenjsko
Gorenje in pred tekmo napovedovali ogorčen boj. V dodobra napolnjeni dvorani Marof so
gledalci lahko uživali v pravem rokometnem spektaklu, ki se je izšel po željah
Gorenja. Tekma se je končala z rezultatom 23:35 (11:15).

Prve minute obračuna v Novem mestu so pripadle varovancem trenerja Mirka Skoka, ki so
povedli z 2:0, nato pa vodili bolj ali manj ves prvi polčas. Veliko zaslug za njihovo vodstvo
je imel Mitja Klobčar, ki je bil natančen s strel iz sedmih metrov. Krkaši so v 22. minuti še
vodili z 10:8, toda ob izključitvi Kristjana Bezgovška so Velenjčani, ki so v Novem mestu
igrali brez poškodovanih Blaža Kleča in Anžeta Ratajca, z goloma Matjaža Brumna in Nika
Medveda po daljšem času spet prišli do vodstva (12:11). S tem pa težav za domačo ekipo
še ni bilo konec, saj do konca prvih 30 minut niso več zatresli gostujočo mrežo, zato pa so
velenjski rokometaši, predvsem po zaslugi Brumna, dosegli še tri gole za plus štiri.

Čeprav je Brumen s svojim sedmim golom na tekmi prednost Velenjčanov na začetku
drugega polčasa povečal na pet golov razlike (16:11), se krkaši še niso predali. Grega
Okleščen je v 37. minuti zadel za minus dva (16:18), toda sedem minut pozneje je bilo že
24:18 za Gorenje Velenje. Domači trener Mirko Skoko je svoje varovance skušal vrniti z
minuto odmora, vendar so tudi po njej prevladovali gostujoči odbojkarji, ki so v šestih
minutah dosegli šest golov, prejeli pa le enega, tako da je bila tekma deset minut pred
svojim iztekom praktično končana. Visoko vodstvo gostov je skazila huda poškodba
kolena Vida Levca, ki so ga odpeljali v bolnišnico.

V prihodnjem krogu bodo rokometaši Krke gostovali v Ribnici, tekma bo v četrtek, 30.