FOTO: Odlični nastopi Gimnastičnega društva Nm

FOTO: Odlični nastopi Gimnastičnega društva Nm

-
1 136

V petek, 20.10., in soboto, 21.10.2017, je v Mariboru potekalo mednarodno tekmovanje v športni
gimnastiki za ženske in moške, 50. Šalamunov memorial, ki so se ga udeležili predstavniki Avstrije,
Madžarske, Slovaške, Hrvaške, Malte, Ukrajine, Srbije in Slovenije. Tekmovanja so se udeležili tudi trije
predstavniki Gimnastičnega društva Novo mesto.

V ženski konkurenci sta nastopili Neža Erpič v kategoriji deklic starih 12 let ali mlajše ter Vita
Prijanovič v kategoriji deklic starih 10 let ali mlajše. Luka Bojanc je bil edini predstavnik GD Novo
mesto v moški konkurenci in je nastopil v kategoriji članov, kjer je tekmovanje štelo tudi kot državno
prvenstvo v absolutni kategoriji.

Neža Erpič je tokrat tekmovala kot članica državne reprezentance (Slovenija 1). Dekleta so ekipno
osvojila odlično 2. mesto. Najboljšo uvrstitev je Neža dosegla na parterju, kjer je prejela šesto
najboljšo oceno.

8-letna Vita Prijanovič je tokat prvič nastopila na mednarodnem tekmovanju.  Najboljšo uvrstitev je
tudi ona dosegla na parterju. Prikazala je lepe vaje in povsem upravičila svoj nastop na tem
tekmovanju.

Članice Gimnastičnega društva Novo mesto ponovno na zmagovalnih stopničkah 

Minulo nedeljo je bil Maribor gimnastično obarvan. Izvedli so Pokal ŠD Studenci 2017, na katerem so
tekmovale telovadke in 37. pokal ŠD Center Maribor, na katerem sta tekmovala telovadca
Gimnastičnega društva Novo mesto. S tem so se pričela tekmovanja v jesenskem delu tekmovalne
sezone. Tekmovanj se tokrat niso udeležili vsi tekmovalci, saj so se zaradi številnih tekmovanj v tem
delu sezone v društvu odločili, da se bodo sicer udeležili vseh, vendar z različnimi ekipami.
V ženski športni gimnastiki so se tako tokrat udeležili tekmovanja le v 3., 4., 5., 6. in mednarodni
stopnji, v moški športni gimnastiki pa smo imeli le predstavnika v kategoriji OV1 in OV3.
V tretji stopnji je nastopila le Gaja Lalić, ki je osvojila 7. mesto.

Deklice 4. stopnje so se ekipno izvrstno odrezale, saj so osvojile drugo mesto. Odlična četrta je bila
med posameznicami Alina Brajer, njen uspeh pa so dopolnile še Ajda Bogataj z 9. mestom, Katarina,
Katja in Angelika.

V peti stopnji je Živa Kregulj osvojila 3. mesto in dolgo pričakovane zmagovalne stopničke. Njen uspeh
je s sedmim mestom dopolnila še Klara Šterk. V šesti stopnji je Lana Oberč osvojila 10. mesto.
V mednarodni stopnji je med kadetinjami tekmovala le Neža Erpič, ki je osvojila 2.mesto v
mnogoboju.

V moški športni gimnastiki sta tekmovala brata Ivan in Luka Ilovar. Za Ivana, ki je tekmoval v kategoriji
OV1, je bila to prva tekma. Nastopil je prepričljivo in osvojil 10. mesto. Luka Ilovar je tekmoval v
kategoriji OV3 in dosegel četrto mesto med posamezniki.