FOTO: Pester atletski vikend

FOTO: Pester atletski vikend

-
0 64

Državno prvenstvo za pionirje U12 in U14, Radovljica – 29. in 30.9.2018

Na državnem prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke U12 in U14, ki je potekalo 29. in 30. 9. 2018 v Radovljici je doseženih kar nekaj zelo dobrih in odlični rezultatov. Državni prvak je postal Tim Kavčnik Novina (U14) v hoji na 2000m, ponovno z novim državnim rekordom 10:59,14. Državna prvakinja je postala Maša Radovan (U14) v skoku v višino s preskočenimi 152cm. Državni podprvaki so postali: Tara Resnik (U14) v suvanju krogle 12,46m, Paulina Medle (U12) v hoji na 1000m 6:25,42 in Matija Kastrevc (U12) v suvanju krogle 9,16m. Tretje mesto so osvojili: Jan Radakovič (U14) v skoku v daljino 510cm, Mina Macedoni (U14) v hoji na 2000m 12:48,41 in Tjaž Djaip Bartolj (U12) v teku na 600m 1:48,96.

 

REZULTATI 1.DAN:

U14

1. mesto, Tim Kavčnik Novina, hoja 2000m, 10:59,14, DR

3. mesto, Mina Macedoni, hoja 2000m, 12:48,41

4. mesto, Liza Anderlič, hoja 2000m, 12:57,11

4. mesto, 4x100m Ž KRKA1, 54,56

5. mesto, 4x100m M KRKA, 56,90

6. mesto, Tara Resnik, vortex, 43,29m

7. mesto, Tinkara Grobler, 60m ovire, 10,73

7. mesto, Lovro Šimec, 60m ovire, 11,30

8. mesto, Helena Avbar Uhan, 60m ovire, 10,74

9. mesto, Maša Radovan, daljina, 461cm

9. mesto, Anže Krevs, krogla, 8,37m

11. mesto, Jan Radakovič, 200m, 27,60

13. mesto, Nika Rifelj, daljina, 454cm

15. mesto, 4x100m Ž KRKA2, 58,83

19. mesto, Tara Resnik, daljina, 438cm

21. mesto, Tinkara Grobler, 432cm

55. mesto, Lara Starič, 200m, 32,35

 

U12

2. mesto, Paulina Medle, hoja 1000m, 6:25,42

4. mesto, 4x200m M KRKA, 2:08,66

5. mesto, Tai Mai Križma, višina, 120cm

7. mesto, 4x200m Ž KRKA1, 2:10,04

8. mesto, Lucija Strmole, 60m, 9,11

8. mesto, Matije Kastrevc, vortex, 36,92m

9. mesto, Katja Fišter, daljina, 414cm

9. mesto, 4x200m Ž KRKA2, 2:11,57

10. mesto, Leon Lapanje, 60m, 9,13

13. mesto, Tim Grubačevič, 60m, 9,26

16. mesto, Tai Mai Križman, 60m, 9,35

18. mesto, Tjaž Djaip Bartolj, 60m, 9,37

23. mesto, Ajda Počrvina, daljina, 366cm

25. mesto, Taja Tratar, 60m, 9,70

26. mesto, Nina Novak, 60m, 9,76

30. mesto, Neja Eržen, daljina, 352cm

30. mesto, Zala Borštar, 60m, 9,86

34. mesto, Ana Jereb, 60m, 9,92

44. mesto, Filip Strahinič, 60m, 10,19

55. mesto, Ula Zidar, 60m, 10,37

60. mesto, Neja Rifelj, 10,47

 

REZULTATI 2. DAN:

U14

1. mesto, Maša Radovan, višina, 152cm

2. mesto, Tara Resnik, krogla, 12,46m

3. mesto, Jan Radakovič, daljina, 510cm

4. mesto, Karla Jerič, krogla, 11,15m

4. mesto, Lovro Šimec, 1000m, 3:10,03

5, mesto, Jan Radakovič, 60m, 8,39

5. mesto, Ajda Pečnik, višina, 141cm

6, mesto, Helena Avbar Uhan, 200m ovire, 32,35

6. mesto, Karla Jerič, višina, 138cm

7. mesto, 4x200m Ž KRKA, 1:58,81

9. mesto, Tinkara Grobler, 200m ovire, 32,82

12. mesto, Manca Jereb, 1000m, 3:28,11

14. mesto, Lara Starič, krogla, 8,18m

17. mesto, Jaka Krevs, vortex, 37,83m

18. mesto, Helena Avbar Uhan, 60m, 8.82

19. mesto, Anže Krevs, daljina, 415cm

19. mesto, Liza Anderlič, 1000m, 3:37,82

21. mesto, Jaka Krevs, daljina, 381cm

21. mesto, Lea Pešec, 1000m, 3:39,08

23. mesto, Mina Macedoni, 1000m, 3:43,17

27. mesto, Nika Rifelj, 60m, 8,95

36. mesto, Nia Mešić, 60m, 9,16

52. mesto, Špela Prešern, 60m, 9,53

54. mesto, Polona Gospodarič, 60m, 9,53

58. mesto, Lara Starič, 60m, 9,71

U12

2. mesto, Matija Kastrevc, krogla, 9,19m

3. mesto, Tjaž Djaip Bartolj, 600m, 1:48,96

4. mesto, Tia Lužar, vortex, 29,28m

4. mesto, Paulina Medle, višina, 120cm

5. mesto, Katja Fišter, višina, 120cm

5. mesto, Taja Tratar, 600m, 1:56,81

6. mesto, Ana Jereb, vortex, 26,90m

8. mesto, Lucija Strmole, 200m, 30,77

11. mesto, Tai Mai Križman, daljina, 404cm

12. mesto, Ožbej Sinur, 600m, 2:04,97

13. mesto, Jan Šalehar, daljina, 395cm

13. mesto, Ajda Počrvina, 600m, 1:59,87

15. mesto, Tim Grubačevič, daljina, 388cm

18. mesto, Jan Šalehar, 200m, 31,74

22. mesto, Tim Grubačevič, 200m, 32,35

29. mesto, Filip Strahinič, daljina, 331cm

30. mesto, Neja Eržen, 200m, 33,93

33. mesto, Neja Rifelj, 200m, 34,63

47.mesto, Tia Lužar, 200m, 38,37

DP v cestnem teku (10km) – Ana Grobler zlata med mladinkami, Slovenske Konjice, 30.9.2018

Na prvenstvu Slovenije v cestnem teku na 10km so nastopili 3 atleti. Med mladinkami je zmagala Ana Grobler s časom 41’42”, 5.mesto je dosegel Rok Rudman s časom 38’37” (mlajši mladinci) in popravil osebni rekord za več kot 3 minute. Med člani pa je 8.mesto dosegel Puš Sebastjan s časom 34’41”.

Pionirski U16 peteroboj (CRO-CZE-HUN-SLO-SVK), Győr (HUN) – 29.9.2018

Na reprezentančnem peteroboju (CRO-CZE-HUN-SLO-SVK) za pionirje U16, ki je potekalo v soboto, 29.9.2018, Győru, na Madžarskem, je zastopal Slovenijo v disciplini 100m ovire, edini predstavnik Atletskega kluba Krka, Ben Kogovšek. Po tekmi se nam je javil in strnil misli po prvem repreznančnem nastopu: “Kljub, po mojem mnenju, slabi tehnični izvedbi, sem odtekel novi osebni rekord in sicer 13.89s. V skupnem seštevku je bila slovenska reprezentanca tretja, za reprezentanco Madžarske in Češke, uspeli pa smo premagati reprezentanci Slovaške in Hrvaške. Celotno tekmo bi lahko povzel kot čudovito izkušnjo in upam, da bom lahko zastopal Slovenijo še na kaki tekmi.”