-
0 8

Rokometaši novomeške Krke so v 4. krogu končnice v ligi za prvaka drevi gostovali pri
aktualnih in serijskih državnih prvakih, ekipi RK Celje Pivovarna Laško, ki je zmagala z
rezultatom 41:29 ( 20:15).

Rokometaši Krke tudi po četrti tekmi v skupini za prvaka ostajajo brez točke, četrti poraz
jim je prizadejalo Celje. Državni prvaki se niso dolgo mučili z Dolenjci, na koncu so slavili
visoko zmago.

Krka je nudila odpor Celjanom do 13. minute, takrat pa so varovanci Branka Tamšeta
dodali plin in si do polčasa priigrali lepo prednost za nadaljevanje – 20:15. Do 40. minute
so prednost podvojili in odločili zmagovalca. Novomeščani so vmes zaostanek znižali na
osem golov zaostanka, a so domačini v zaključku tekme prednosti povišali celo na +12.
Kljub porazu Krke, pa je trener Mirko Skoko pohvalil igro fantov, ki bodo priložnost za prve
točke v končnici za prvaka iskali na naslednji domači tekmi proti ekipi Loke.

(foto: MRK Krka)