-
0 103

V novomeški športni dvorani Marof je v nedeljo potekal premierni All Stars Rekreacijske lige Novo mesto. Med sabo sta se pred več kot 300 gledalci pomerili ekipi najboljših rekreativnih košarkarjev, ki so letos nastopali v treh ligah. Za posebno priložnost so jih organizatorji razdelili v dve ekipi, ki sta jih kot selektorja vodila legendi novomeške košarke Matjaž Smodiš in Simon Petrov. Po dramatični končnici so se zmage veselili igralci zbrani okoli Petrova, 94:91 je bilo.

MVP tekme je postal 34-letni Novomeščan Miloš Goričar (Legende), ki je bil s 24 točkami tudi prvi strelec tekme. V tekmovanju trojk se je zmage veselil Borut Stipič (Ja, ravnatelj i dva hišniki), v zabijanju pa je bil najatraktivnejši Tomaž Žabčič (Ja, ravnatelj i dva hišniki). Tekmo je organiziral Zavod za šport, kulturo, turizem in mladino Novo mesto, projekt pa je vodil Matjaž Kuzma.

Prvi koš na tekmi je dosegel Matej Venta, uvodna četrtina pa je pripadla Stipiču in soigralcem (24:18), temu je sledil preobrat in serija 4:15, Smodiševi so ušli na 28:33, v tretji četrtini pa celo na 47:63. V zadnji četrtini so kasnejši zmagovalci v zadnjih dveh minutah uspešno sklenili preobrat in se veselili premierne zmage.

All Stars Rekreacijska liga Novo mesto 2017, 23.4.
Ekipa Simona Petrova – Ekipa Matjaža Smodiša 94:91 (24:18, 18:29, 32:30, 20:14)

Ekipa Simon Petrov: Klobučar 9, Žefran 7, Štih 9, Stipič 8, Pavlin 6, Goričar 24, Mrvar 9, Novak 2, Pintar 16, Obrstar 4.

Ekipa Matjaž Smodiš: Djuran 5, Vardič 5, Pavlič 6, Štih 9, Golob 5, Hočevar 5, Žabčič 2, Novak 2, Venta 10, Kruljac 6, Štokar 7, Šteblaj 11, Bevc 15, Mišič 3.

(tekst&foto: Drago Perko/kosarka.si)