-
0 23

Rokometaši Krke so v 19. krogu 1. NLB Leasing lige doma premagali Slovenj Gradec 2011 s 36:29
(18:13).

Rokometaši Krke so po sinočnji zmagi Ribničanov na tekmi s Koprčani v boju za šesto mesto, ki
prinaša uvrstitev v ligo za prvaka, nujno potrebovali točki, da bi na šestem mestu prehiteli ekipo iz
Ribnice. Glede na le sedem osvojenih točk gostov iz Slovenj Gradca v dozdajšnjih 18 tekmah so bili
Novomeščani seveda v vlogi favoritov, kar pa so morali potrditi tudi na igrišču. Začetek tekme je
pripadel gostom, ki so z goli Jake Malusa v peti minuti vodili s 4:3, z delnim izidom 3:0 pa so
Novomeščani le dve minuti pozneje prvič na tekmi povedli z dvema goloma prednosti.

Uroš Štumpfl je v 11. minuti izid še zadnjič izenačil na 7:7, po minuti odmora domačega trenerja Mirka Skoka pa so krkaši počasi, a zanesljivo prišli do izdatnejše prednosti. V 21. minuti je Grega Okleščen spet
poskrbel za tri gole prednosti (13:10), v zadnji minuti pa so domačini dosegli kar tri gole in na odmor
odšli z vodstvom 18:13.V drugem polčasu so Novomeščani brez večjih težav držali visoko prednost,
ki so jo v 38. minuti z golom Leona Raša povečali na osem golov (24:16). Čeprav se gostje še niso
popolnoma sprijaznili s porazom, se na manj kot šest golov zaostanka domači ekipi niso uspeli
približati. Ko je David Kovačič v 49. minuti zadel za 30:22, je bila tekma odločena.

(foto: MRK Krka)