-
1 143

V soboto je v Športni dvorani OŠ Stopiče potekalo 12. tradicionalno tekmovanje v
judu za cicibane, mlajše dečke ter starejše dečke. Na tekmovanju je nastopilo preko 273
judoistov iz Slovenije, Hrvaške.

Domači tekmovalci Športnega društva Bushido so osvojili veliko izvrstnih rezultatov. Med
mlajšimi cicibani je zmagovalec postal Rok Stojanovič. Mark Cvelbar je osvojil srebrno medaljo,
Jure Dosen Balkovec pa je bil 3. Vid Lipičnik in Črt Bajec sta osvojila 5. mesti.

V starostni skupini do 10 let je Aleksander Bernad osvojil 2. mesto, Tian Jerman, Tevž Hrovat
in Lin Luzar pa 3. mesta. Dušan Krbanjević je osvojil 5. mesto.

V starostni kategoriji U12 je zmagovalka postala Nika Krevs, srebrno medaljo je osvojila
Vanessa Gole, bronasto pa Aleš Krevs in Filip Kapš. Med dečki starimi do 14 let sta v močni
konkurenci nastopila Mark Nilić in Nejc Stojanovič. Mark je osvojil 5. mesto Nejc pa 7. mesto.

Ekipni pokal je šel v roke Judo klubu Bežigrad, drugo mesto je pripadlo Judo klubu Acron
Slovenj Gradec, tretje pa Judo klubu Partizan Ljutomer.

Pokal za najboljšega tekmovalca turnirja sta osvojila Bernard Kogovšek iz Judo kluba Olimpija
in Eva Goter iz Judo kluba Z Dežele Sankaku.

Društvo se zahvaljuje vsem, ki so s svojim marljivim delom pripomogli k uspešni izvedbi