-
0 35

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v 3. krogu končnice v ligi za prvaka
gostovali pri Ribnici, ki je bila z rezultatom 37:29 ( 17:14) boljša od Novomeščanov in
zabeležila prvo zmago v tem delu tekmovanja, Krka pa po treh tekmah ostajajo še brez
točk.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so imeli v prvem polčasu dokaj težko nalogo,
saj so se krkaši dobro upirali, tekma je bila več ali manj izenačena vse do glavnega
odmora, ki so ga zavoljo nekaj tehničnih napak dobili gostitelji. Krkaši so se v drugem delu
še poskušali reševati in iskali razpoloženega vratarja, a jim namera ni uspela. Črne minute
so se ponovile tudi v nadaljevanju, domačini so prihajali do lahkih zadetkov in prednost le
še povečevali in na koncu zasluženo slavili z osmimi zadetki prednosti.

V zmagovalni ekipi je bil s sedmimi zadetki najuspešnejši Blaž Nosan, zadetek manj je pri
farmacevtih vknjižil Jan Jurečič. Krkaši bodo naslednjo tekmo odigrali v gosteh pri aktualnih državnih prvakih, ekipi RK Celje Pivovarna Laško.

(FOTO: MRK KRKA)