-
0 156

Vanessa Gole, ki je pred tremi tedni v Ljubljani premagala vso konkurenco, je
podobno nadaljevala tudi na Novoletnem turnirju v Celju. Na tekmovanju, ki šteje za Slovenski pokal,
je Vanessa zopet pokorila vso konkurenco. Po vrsti je premagala Mariborčanko Nežo Mišček, Ajdo
Gašper iz Slovenj Gradca in v finalu še Nelo Gerič iz Lendave. Vanessa se je tako na najlepši možen
način poslovila od starostne kategorije mlajših deklic. Naslednje leto bo namreč nastopala v višli
starostni kategoriji.

na Jesenicah pa se je 16.12.2017 odvijal tradicionalni judo turnir za najmlajše. Na tekmovanju za
starostne kategorije U6, U8 in U10 so nastopili judoisti iz Avstrije, Italije in Slovenije. Tekmovanja se je
udeležilo tudi 7 mladih judoistov  iz novomeškega Bushida. Prvo zlato medaljo je osvojil Nejc Mohar. Premagal je vse tri nasprotnike.

Zelo dobro in učinkovito sta se borila tudi Mija Pavlin in Mark Cvelbar. Oba sta nasprotnike
premagovala tako, da sta najprej uspešno izvedla met in nato nasprotnike premagovala v parterju, s
končnimi prijemi.

Srebrno medaljo je osvojil še Dušan Krbanjević, ki je v finalu moral priznati premoč judoistu iz
domačega kluba.  Mihael Pejašinović pa je osvojil 5. mesto.