Gajser v drugo 4., zmagal je Paulin

-
0 71

Na Nizozemskem so najboljši motokrosisti odpeljali še drugo vožnjo, ki jo je dobil Italijan Cairoli. Tim Gajser je bil 4. in skupno peti. Zmagovalec obeh voženj je postal Francoz Paulin, ki je bil v prvi vožnji najboljši in v drugi drugi.

Gajser je bil v prvi vožnji 6., Italijan pa 9. Gajser je imel pred začetkom današnje preizkušnje v skupnem seštevku SP-ja 18 točk prednosti pred Cairolijem, zdaj je pri +21.

Motokrosist Tim Gajser, svetovni prvak v elitnem razredu MXGP, je v prvi vožnji nedeljske dirke v Valkenswaardu na Nizozemskem osvojil šesto mesto. Gajser, ki je sicer dobro startal in bil drugi, je kasneje naredil napako in zdrsnil na 6. mesto, ki ga je zadržal do konca. V prvi vožnji je slavil Francoz Pulin, drugi je bil Belgijec Van Horebeek in tretji domačin Herlings. Italijan Cairoli, ki je v svetovnem pokalu najbližji zasledovalec našemu motokrosistu, je tekmo končal na 9. mestu. Gerčar je bil 28. in Irt 31.