-
1 27

Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju se v St. Moritzu končuje z moškim slalomom. Ob 13. uri se je začela finalna vožnja. Štefan Hadalin, ki je bil po prvi vožnji na 22. mestu, je v drugo smučal odlično in ob cilju prevzel vodstvo. Slovenski smučar je dosegel najboljši čas finala in pridobil dvanajst mest. Zlato je osvojil Avstrijec Hirscher, srebro njegov rojak Feller, ki je bil po 1. vožnji sedmi in bron Nemec Neureuther, ki je bil po prvi vožnji 10.

Hadalina je kot prvi prehitel Šved Myhrer, ki je bil po prvi vožnji 15. Kasneje je Hadalina za stotinko prehitel Italijan Gross, pa Rus Horošilov, Nemec Neureuther, Norvežan Kristoffersen in Avstrijci Schwarz, Matt, Feller in Hirscher, ki je postal svetovni prvak.

Žan Kranjec se je v prvi vožnji poškodoval, a vseeno prismučal do cilja. Na sredine proge je utrpel udarec s količkom po čeladi in si s ščitom prebil zgornjo ustnico. Zdravniki v ciljni areni so mu nudili prvo pomoč in rano oskrbeli s tremi šivi. Kranjec je takoj odpotoval domov, kjer ga zvečer v UKC-ju čaka pregled
pri kirurgu.

Na prvi progi je izvrstno smučal Marcel Hirscher, ki ima lepo prednost pred zasledovalci. Od drugega pa vse do 22. mesta pa so razlike izredno majhne. Prav na 22. mestu je najboljši Slovenec, Štefan Hadalin, ki za Avstrijcem zaostaja 1.50 s.