Hirscher z 9. do 1. mesta, Hadalin 21.

-
0 10

Tridnevni smučarski praznik v Kitzbühelu se je končal s slavjem Avstrijca Marcela Hirscherja. Hirscher je finalni nastop na enem najtežjih slalomov na svetu začel silovito, zmago pa si je prislužil s fenomenalno drugo vožnjo (1:45,23).

Vodilni po prvi vožnji Dave Ryding je odlično predstavo ponovil tudi v drugi vožnji in se zavihtel na drugo mesto (+0,76). To je velik uspeh, saj je Britanec svoji državi priboril prve stopničke po letu 1981, takrat je Konrad Bartelski osvojil drugo mesto na smuku v Val Gardeni.

Tretje mesto je zasedel Rus Aleksander Horošilov (+1,11).

Slovenski smučar Štefan Hadalin je v finalu tako kot v prvi vožnji ponovno odlično smučal v srednjem delu, kjer je dvignil tempo, v spodnjem delu pa ni bil več tako hiter. Slalom v Kitzbühelu je končal na 21. mestu (+3,00).