Vrhunska Ilka le 5 točk do tretjega globusa

-
0 135

V ameriškem Aspnu je bila še zadnja hitra disciplina v alpskem smučanju za dekleta. In naši športniki nas vedno razvajajo in apetiti gledalcev so veliki. Ilka Štuhec je imela v brilijantni sezoni priložnost osvojiti še tretji mali kristalni globus, a ji je to v superveleslalomu preprečila Tina Weirather, ki je bila za 35 stotink hitrejša in tako za 5 točk v skupnem seštevku prehitela odlično Mariborčanko. Ilka je bila na današnji tekmi druga in tudi v skupnem seštevku superveleslaloma osvojila drugo mesto. Izredno. Ne glede na današnji razplet, je za Ilko izredna sezona. Ilka je prednost pred zadnjo tekmo v superveleslalomu prevzela v Južni Koreji, pred tem je bila Tina vodilna.

Pred zadnjo tekmo superveleslaloma je bila vodilna Ilka Štuhec, ki je imela 15 točk prednosti pred Tino Weirather iz Liechtensteina. A Tina je odlično opravila s progo in bila v cilju za 35 stotink hitrejša od Ilke. Tudi Mariborčanka je odlično opravila s progo in je na drugem mestu. A vseeno bi po točkovanju mali kristalni globus osvojila Weiratherjeva, ki bi Ilko prehitela za 5 točk. Za prvo mesto smučarka prejme 100 točk, za druga 80, tretje 60.

(foto: GEPA)