Jan Oblak v finalu Lige prvakov

-
0 47

Jan Oblak je tretji Slovenec, ki bo igral v finalu Lige prvakov. Z Atleticom je v Münchnu izgubil z 2:1, a napredoval po zaslugi zadetka v gosteh.

Pep Guardiola in Diego Simeone nista presenetila z začetnima postavama na povratni polfinalni tekmi med Bayernom in Atleticom.

Pri Nemcih sta bila na igrišču tudi Thomas Müller in Franck Ribery, ki sta prejšnjo sredo v Madridu, ko je Atletico zmagal z 1:0, igrala le v drugem polčasu.  Z 11-metrovke je streljal Müller, a je Oblak prebral njegovo namero in se izkazal z odlično obrambo Nemčevega polvisokega strela v njegovo desno stran. Do odbite žoge je prišel Xabi Alonso, tudi po njegovem strelu z desne strani pa se Oblak ni pustil premagati.

Bayern – ATLETICO MADRID 2:1 (1:0) 0:1
Xabi Alonso 31., Lewandowski 74.; Griezmann 54.
Oblak (Atletico) je v 34. minuti ubranil 11-metrovko Müllerju, Neuer (Bayern) pa v 84. minuti 11-m Torresu.